Środki czyszczące

Codzienne użytkowanie mebla tapicerowanego oznacza, niestety, jego brudzenie. Czyszczenie zabrudzonego mebla najlepiej przeprowadzić przy użyciu specjalnego środka do czyszczenia tapicerki, choć czasami dobre rezultaty można osiągnąć stosując się do poniższych wskazówek. Jeśli jednak nie spełnią one naszych oczekiwań, zapraszamy do zakupu profesjonalnych środków czyszczących, które znajdą Państwo poniżej w naszej ofercie.

UWAGA !
1. Wyschnięte zabrudzenia, jak na przykład resztki jedzenia, mogą być delikatnie usunięte tępą stroną noża lub łyżeczką. Nigdy nie używaj do tego ostrych narzędzi.
2. Płyny powinny być "wciągane" dobrze chłonącą , czystą ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Nigdy nie wcieraj mokrych zabrudzeń.
3. Jeśli do usuwania plam używasz detergentu, koniecznie sprawdź najpierw jego działanie na tkaninę. Zrób to w miejscu, które nie jest widoczne, ponieważ detergent może zmienić odcień tkaniny.
4. Czyszczenie zawsze rozpoczynaj od brzegów, kierując się do środka czyszczonej powierzchni. Najlepiej jest czyścić całą powierzchnię, od szwu do szwu.
5. Pamiętaj , że silne środki czyszczące i wybielacze zawsze niszczą tkaninę i Twój mebel, ale czasami tylko one są w stanie pomóc.
6. Czyszcząc, nigdy nie wywieraj zbyt dużego nacisku na tkaninę. Zetrzyj ją delikatnie, wyszczotkuj i pozwól wolno wysychać. Na koniec odkurz czyszczone miejsce i jeszcze raz wyszczotkuj.